Ozvučovací sestava pro přepážky a prodejní okénka

Ozvučení přepážek a okének (komerční i státní správa) můžeme dělat simplexně (pouze jeden směr hovoru, obvykle od prodávajícího k zákazníkovi) nebo duplexně (oba směry hovoru nezávisle na sobě).

Simplexní režim od obsluhy k zákazníkovi provádíme jednoduchou a odzkoušenou kombinací přepážkový mikrofon PA 570 (obsahuje vypínač a mikrofon na variabilním stojánku) – malá rozhlasová ústředna JPA 2035 a reprosoustava umístěná na přepážce. Obvykle SP 412 s konzolou, ARS 190, která je miniaturní, nebo ARS 290, což je plastová skříňka. Tento systém nastavíme dostatečně srozumitelně a hlasitě, samotná přepážka (oddělení) nám napomáhá potlačovat vznik zpětné vazby.

Simplexní režim od zákazníka k obsluze provedeme obráceně, s tím že jako mikrofon u obsluhy použijeme miniaturní elektretový mikrofon HM 4. reprosoustava a rozhlasová centrála je u obsluhy.

Duplexní režim vyřešíme buďto dvojicí simplexního, viz. předchozí odstavec, nebo, elegantněji, použitím interkomu WA 210RC. Interkom zvládá oba dva směry komunikace, má v sobě zabudovanou dvojici zesilovačů a na každé straně přepážky kombinaci mikrofon – reproduktor. Samotná instalace je velice jednoduchá a i zprovoznění znamená pouze nastavení vhodné srozumitelné hlasitosti. Musíme ještě podotknout, že u tohoto duplexního systému jsou, na druhou stranu, větší problémy se zpětnou vazbou, kterou minimalizujeme vhodným umístěním reproduktorů a mikrofonů na obou stranách přepážky.

Velice zajímavý je také zvukový projektor CSP 220A. Aktivní to model s vestavěným zesilovačem a Bluetooth. Tady je instalace k okénku nejsnadnější – osadit reprosoustavu a pouze k ní přivést napájení. A spárovat s telefonem nebo tabletem s aplikací Audio Message Player. Hudbu „posíláme“ přes Bluetooth. Jedná se o další simplexní řešení.

Musí obsluha okénka neustále vykřikovat „Hranolky!“, „Hamburger!“, „Káva!“, nebo „Další prosím!“? Pomůže vám, a obsluze hlasivky tak ušetří, aplikace Audio Message Player Použití aplikace si také představíme u státní správy, u prodeje vstupenek, u různých zábavních atrakcí atp. Tedy všude tam, kde se hlášení, či chcete-li, pokyny, neustále opakují.

Pracovní plochu aplikace tvoří dlaždice. Každá dlaždice představuje dané hlášení, v jejímž nastavení nalezneme název, barvu, počet opakování, délku pauzy anebo možnost nahrání hlášení nebo spárování s již existující Mp3 nahrávkou. První dlaždice vlevo nahoře je mikrofon pro online hlášení. Aplikaci snadno nainstalujete do smartphonu nebo tabletu a pomocí Bluetooth nebo kabelu zvuk posíláte do interkomu, rozhlasové ústředny nebo do zvukového projektoru CSP 220A.


Zkuste si sami navrhnout sestavu ozvučení a použijte náš rychlý Konfigurátor ozvučení.
Chcete se o sestavě dozvědět více, upřesnit ji a nebo na ni vytvořit nezávaznou cenovou nabídku?

Naše reference s podobným ozvučením

    Období Hodnota
Galerie Univerzity Tomáše Bati (Zlín) IP plošné ozvučení s bezdrátovým mikrofonem 12/2019 106 900 Kč
Zámek (Doksy) Rozhlasová ústředna, různý signál do různých zón 10/2019 60 500 Kč
Dětské divadlo (Kralupy nad Vltavou) Bezdrátové mikrofony, sejmutí jeviště, reprosoustavy 4/2019 96 700 Kč
Mateřská škola (Jindřichův Hradec) Evakuační rozhlas Metcube vč. reproduktorů 4/2019 170 700 Kč
Národní muzeum (Praha ) Systém audioprůvodce 2/2019 97 600 Kč
Muzeum (Hořice) Vícezónové ozvučení vč. mikrofonů a reprosoustav 12/2018 130 400 Kč
Sportpark HIT (Hradec Králové) IP ozvučení několika zón vč. reprosoustav a reproduktorů 8/2018 115 500 Kč
Autobusový terminál (Blansko) IP plošné ozvučení, přepážkové ozvučení 5/2018 226 700 Kč
Muzeum motocyků (Ostrava) Audioprůvodce vč. Nahrávek 6/2017 92 200 Kč
Kulturní a společenský klub (Hradec Králové) Evakuační rozhlas vč. reproduktorů 9/2016 181 800 Kč
Ozvučení zahradního centra (Jindřichův Hradec) Sloupové reprosoustavy a zesilovače nejen pro exteriér 7/2015 128 800 Kč
Muzeum veteránů - ozvučení (Praha 4 ) Selektivně variabilní 4-9 zónové IP-ozvučení 3/2015 91 000 Kč