RPT 90Z, CS 700WBS, SP 402 JPA 1185 a JPA 1186 ozvučují motýlí domy

RPT 90Z, CS 700WBS, SP 402 JPA 1185 a JPA 1186 ozvučují motýlí domy

Dobrý den,

přikládám fotografie z realizace ozvučení Papilonia – motýlí dům Ostrava, aktuálně největšího motýlího domu v Čechách. Je použito 9 reproduktorů RPT 90Z. 7 reproduktorů je zavěšeno v členité letové zóně motýlů, kde jsou rozděleny do třech zón z nichž v každé „hraje“ mírně odlišná zvuková kulisa, podle tématiky v lokaci, navozující realistickou iluzi pobřeží a deštného pralesa. Dva reproduktory jsou pak v aule tohoto kouzelně majestátního projektu, kde jsou přehrávány různé motivy podkresu pro návštěvníky.

Řešení jsme realizovali spolu s naším implementačním partnerem v rámci smart automatizace Loxone, která řídí kompletní technologie v objektu od světelných scén po vytápění a udržování klimatu vhodného pro motýly. Pro výstup a řízení audia jsou použity Loxone Audioserver a Loxone Stereo Extension.

S řešením jsme nadmíru spokojeni jak my za návrh a realizaci, tak zástupci klienta a stejně tak jsou unešeni i návštěvníci této ojedinělé atrakce.

Podobné řešení se starší generací reproduktorů 5× CS 700WBS a 2× SP 402 k naprosté spokojenosti již několik let provozujeme i v dalším motýlím domě v Brně, kde jsou zdrojem produkce i zesilovače/ús­tředny JPA 1185/6.

Dexon reproduktory pravidelně využíváme v smart home instalacích.

S pozdravem,
Pavel Sytař, Ostrava
Výherce naši soutěže