Srovnání technologie IP Audio a běžné rozhlasové ústředny

Srovnání technologie IP Audio a běžné rozhlasové ústředny

Zón, kolik chcete

Klidně začněte jen s jedním reproduktorem a později rozšiřte na desítky zón. Technologii to nikterak nevadí a počítač to vždy bude stíhat. Nejste nijak omezeni kabeláži, prostě využijete lokální datové sítě, nebo internetu. A zóny mohou být i na druhé straně zeměkoule. U klasické ústředny byste byli omezení její konfigurací. Tady ne.

V každé zóně jiná hudba

Proč by měla všude hrát stejná hudba? Jednoduše „naklikáte“, kde a kdy má co hrát a je hotovo. Klidně 100 internetových rádií do 100 různých zón. A hlášení? Snadné z mobilu nebo mikrofonu do jednotlivých zón nebo do připravených skupin zón. Běžná ústředna hlásí obvykle všude najednou a umí jen jednu hudbu.

Ovládejte odkudkoli ze světa

Jste doma a potřebujete hlásit nebo změnit hudební podkres ve firmě? Vzdáleně hlásit do školy nebo obecního rozhlasu? Není nic snazšího, než spustit aplikaci a zahlásit přímo z mobilu nebo nastavit potřebné zdroje hudby. Žádné ježdění k rozhlasové ústředně, ale přes internet, rovnou z místa, kde právě jste.

Plánujte i automatizujte

O rozhlasovou ústřednu se musíte starat a pouštět to, co je zrovna zapotřebí. Technologie IP Audio je bezobslužná. Naplánujete si, kdy má ve škole zvonit, kdy se má přehrávat podkresová hudba, kdy reklama, a hlavně do kterých zón. Zautomatizujete přehrávání na základě stavu spínacích kontaktů z technologie výroby, čidel, nebo z protipožárního systému. Možnosti jsou široké. Klasická rozhlasová ústředna plánovat ani automatizovat, ne­umí.

Jednodušší instalace

Připojit datový kabel, reproduktory a nastavit v software. Pak již k IP ústředně nemusíte jezdit, vše nastavíte vzdáleně a máte ji pod kontrolou. Pokud si „posluchači“ přeji změnu hudby, pár kliku z kanceláře nebo z domova to hned vyřeší.

Méně kabelů i méně energie

Kabely od běžné rozhlasové ústředny musí být „tlusté“ a drahé. IP Audio funguje po datech, tedy v lokální počítačové síti budovy a po internetu. Repro kabely jsou zde krátké. Instalace je rychlejší a především levnější. Zesilovače a ústředny jsou účinnější, takže šetříte peníze za elektřinu.

Méně starostí

Kde se nic netočí a kde mechaniky i kabelů je méně, je spolehlivost vyšší. Na běžnou ústřednu může „šahat“ kdokoli. V technologii IP Audio má každý uživatel svá práva a své zóny. Jen tak hned nastavení nepokazí. A když už, opravíte to snadno vzdáleně. Méně servisních výjezdů. Méně starostí. Klidnější spánek.