PLENCZpodrobné vyhledávání

reproduktory, reprosoustavy
a ozvučovací technika
DEXON

referencenávody k použitírecenzekonstrukcecertifikátydotazy – poradnaškoleníkontakty
Potřebujete poradit s ozvučením? 
Nevíte, co vybrat? Zde vyberte situaci. 

Přihlaš / regist.
Novinky Akční produkty Doprodej
Tipy pro Vás

Výkon byste měli posuzovat jedině v hodnotách RMS nebo AES. Žádný MAX, žádný sinus, žádný p.m.p.o. z vietnamské tržnice!

Objednejte si tištěný katalog Ceník
HiFi, domácí kino Profesionální technika Plošné, instal. ozvučení Reproduktory Konstrukční materiál Multiroom ozvučení
Reference Návody k použití Recenze Konstrukce Certifikáty Dotazy – poradna Školení Odkazy Kontakty
Mapa stránek Výrobky v XML Kategorie v XML Články v XML
Konstrukce - praktické návody a projekty Konstrukce - teorie Návrhy ozvučení - interiéry Návrhy ozvučení - exteriéry Návody k použití
Proč s námi spolupracovat? Podívejte se na výhody.
Konstrukce - teorie

Bezdrátové provedení ozvučení

Aktivní reprosoustavy, rozhlasová ústředna, subwoofer, mixážní pult, zesilovač, hifi receiver, mp3 přehrávač, notebook, tablet, to vše nyní můžete velice snadno, do a z ozvučení připojit bezdrátově. Je konec složitým a nepřehledným kabelážím. Postačí „chytré krabičky“ v systému tzv. Wifi přenášeče signálu, které vaše zařízení do ozvučení připojí. Váš systém se stane velice variabilním a především ihned připraveným k použití, protože se nezdržujete zapojováním.

Bezdrátový přenos se děje v pásmu 2,4 GHz (tam kde se provozují wifi sítě), přenos je zašifrovaný a vychází z digitální podoby audio signálu – vysílač obsahuje A/D 24b převodník, přijímač D/A 24b převodník. Všechna zařízení jsou spárována a není možné se do nïch nijak nabourat zvenčí.

Následující případy níže popisují bezdrátovou verzi těchto zařízení:

Z praxe popisujeme níže následující případy:

Bezdrátové aktivní reprosoustavy blízko sebe

Máme-li dvě aktivní reprosoustavy mimo „drátový“ dosah ozvučení, nabízí se možnost signál přenést bezdrátově. Jako vysílač volíme WA 800RA chceme-li hudbu pouštět přímo z počítače nebo notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z Mp3 přehrávače nebo místního hifi receiveru.

Protože jsou reprosoustavy blízko sebe, postačí pro příjem 1 ks přijímače WA 800RC. Výstup z něj je stereofonní, takže použijeme např. kabel Jack 3,5 stereo / 2× XLR on, který signál rozdvojuje do obou reprosoustav, jedna reprosoustava hraje levý kanál, druhá pravý.

Bezdrátové aktivní reprosoustavy daleko od sebe

Tento případ je podobný předešlému, co se týče vysílací strany. Máme-li dvě aktivní reprosoustavy mimo „drátový“ dosah ozvučení, nabízí se možnost signál přenést bezdrátově. Jako vysílač volíme WA 800RA chceme-li hudbu pouštět přímo z počítače nebo notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z Mp3 přehrávače nebo místního hifi receiveru.

Protože jsou reprosoustavy daleko od sebe, pro příjem použijeme 2 ks přijímačů WA 800RC. U prvního využijeme na výstupu pouze levý kanál a pomocí kabelu Jack 3,5 stereo (zapojeno pouze zemnění a kroužek) / 1× XLR on jej zavedeme do levé aktivní reprosoustavy. U druhého přijímače WA 800RC využijeme na výstupu pouze pravý kanál a pomocí kabelu Jack 3,5 stereo (zapojeno pouze zemnění a špička) / 1× XLR on jej zavedeme do pravé aktivní reprosoustavy. Jedna reprosoustava hraje levý kanál, druhá pravý. Každá má svůj přijímač.

Bezdrátová rozhlasová ústředna

Často se stává, že v budově existuje „pevné“ ozvučení s rozhlasovou ústřednou. Objeví se požadavek, do tohoto ozvučení vstoupit novým signálem, ale ovšem v místě, kde není vyvedena žádná signálová kabeláž. Navíc, druhý den to může být z úplně jiného místa.

Bezdrátově to je velice snadné. Jako vysílač volíme WA 800RA chceme-li hudbu pouštět přímo z počítače nebo notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z výstupu Mp3 přehrávače nebo jiného mixážního pultu.

Přijímač WA 800RC propojíme pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× RCA Cinch do vstupů AUX L+R na rozhlasové ústředně. Je-li AUX vstup na rozhlasové ústředně monofonní, připravíme kabel Jack 3,5 stereo / 1× Jack 6,3 mono s uvnitř sloučeným levým a pravým kanálem (Dexon vyrábí na zakázku).

Bezdrátový notebook

Připojit k ozvučovací sestavě notebook? Není to tak snadné. Ve většině případů ozvučení začne díky nekvalitnímu napájecímu zdroji značně „brumět“. Ano, můžete notebook provozovat na baterii, ale ne na dlouho. Snadným řešením je použít vysílač WA 800RA, který s notebookem spojíme přes USB. Přijímač WA 800RC spojíme jeho audio výstupem s ozvučovací technikou. Problém brumu je ihned vyřešen.

Bezdrátový mixážní pult

Tento příklad popisuje požadavek, kdy do pevného ozvučení, např. v kulturním centru nebo školícím sále se potřebujeme dostat s dalším signálem. Požadavek může být ale i opačný – výstup z mixážního pultu je potřeba dodat na vzdálené zařízení a není k dispozici kabeláž.

Bezdrátově je řešení snadné. Pro první případ, kdy do vstupu mixážního pultu potřebujeme zavést vzdálený signál, volíme přijímač WA 800RC, jehož výstup zapojíme do vstupu mixážního pultu pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× Jack 6,3 mono. Pro druhý případ, kdy z výstupu mixážního pultu vysíláme signál bezdrátově, jako vysílač volíme WA 800RB, který napojíme na výstup z mixážního pultu pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× Jack 6,3 mono.

Bezzdrátový subwoofer

Zvukové podmínky v restauraci, prodejně nebo wellness centru mohou být nevyspitatelné. Při původní realizaci ozvučení nikdo nemyslel na to, že zde najednou bude více lidí, prostory se rozšíří, nebo zkrátka potřebujeme ozvučení silnější. Instalované reprosoustavy by na to stačily, ale basů je nedostatek. Musíme instalovat subwoofer.

To je klasický případ jeho použití. Ovšem ouha, subwoofer víme jaký a kde, ale nevíme kudy vést k němu kabely. Interiérové možnosti jsou omezené. Zkusíme tedy subwoofer spojit bezdrátově. Má to své výhody – nemusíme se trápit s kabeláží – demontáží obložení, sekáním a pokládáním trubek, a tou druhou výhodou je, že zcela jistě nevznikne problém brumu – zemní smyčky.

Jako vysílač volíme WA 800RB do jehož vstupu zapojíme výstup stávajícího ozvučovacího systému. K tomu použijeme kabel Jack 3,5 stereo / 2× RCA Cinch. Na straně subwooferu to bude opačně. Jako přijímač zvolíme WA 800RC na jehož výstup připojíme vstup aktivního subwooferu. K tomu použijeme stejný kabel Jack 3,5 stereo / 2× RCA Cinch.

Oddělení zemní smyčky

Představme si typickou situaci, kdy ve dvou prostorech se nacházejí dva oddělené ozvučovací systémy, každý na svém zásuvkovém okruhu. Rozhodneme se systémy signálově spojit. Je to snadný úkol, ale téměř končící stejně: jeden ze systému začne „brumět“. Dochází k tzv. zemní smyčce.

Ze zemní smyčkou můžeme bojovat klasicky, tzn. různě zkoušet odpojovat signálové země, zařazovat oddělovací členy. Ne vždy to ale pomůže. Téměř jistým řešením je signálový propoj provést bezdrátově.

Jako vysílač volíme WA 800RB do jehož vstupu zapojíme výstup prvního ozvučovacího systému.

Výstup přijímač WA 800RC propojíme se vstupem druhého ozvučovacího systému. Tím je zemní smyčka zcela přerušena a nic v systému „nebrumí“.

Domácí použití – spojení hifi receiveru s aktivními reprosoustavami na terase

Rozhodnete se pořádat zahradní párty. Jak ale reprodukovat hudbu venku, kterou máte vlastně doma? Vynášet ven receiver, mp3 přehrávač, notebook, zesilovač a reprosoustavy? Jistěže tak složitě ne. Pomocí wifi přenášeče signálu to uděláme elegantně.

Cenná elektronika zůstane pěkně doma v suchu, audio signál pošleme na terasu bezdrátově v digitální kvalitě a venku budou jen aktivní reprosoustavy. Takže žádné složité drátování.

Jako vysílač volíme WA 800RA chceme-li hudbu pouštět přímo z počítače nebo notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z Mp3 přehrávače nebo domácího hifi receiveru.

Pro příjem na terase postačí 1 ks přijímače WA 800RC. Výstup z něj je stereofonní, takže použijeme kabel Jack 3,5 stereo / 2× XLR on, který signál rozdvojuje do obou reprosoustav, jedna reprosoustava hraje levý kanál, druhá pravý.

Divadlo, kulturní centrum – spojení zvukové kabiny s pódiovým mixážním pultem

Rekonstrukcí divadel a kulturních domů jsme zažili přehršle. Je to pořád stejné – zvuková kabina s novou technikou, napevno natažené propoje na pódium.. Ale věřte, že dříve, či později, se najde místo, odkud chceme posílat hudbu do zvukové kabiny. Může to být zrovna z toho pódia, kde již nejsou volné vstupy, ale také klidně ze zákulisí, z předsálí.

Tahat kabel? To je zdlouhavá varianta. Do vstupu mixážního pultu potřebujeme zavést vzdálený signál, volíme tedy přijímač WA 800RC, jehož výstup zapojíme do vstupu mixážního pultu pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× Jack 6,3 mono. Na druhé, vysílací straně, z výstupu „něčeho“ (asi mixážního pultu) dodáváme signál do vysílače WA 800RB.

Bezdrátové spojení s kapelou

Tento případ je velice podobný předešlému. Kapela má své ozvučení, svého zvukaře. Souhlasili s tím, že přes jejich aparaturu může o přestávce pořadatel „něco pustit“. Anebo jiný případ. Kapela vyjímečně potřebuje do stávajícího ozvučení zavést samply z notebooku nebo sampleru, ale ten je mimo pódium, protože ho obsluhuje někdo jiný.

Opět to zrealizujme digitálně bezdrátově. Do vstupu mixážního pultu potřebujeme zavést vzdálený signál, volíme tedy přijímač WA 800RC, jehož výstup zapojíme do vstupu mixážního pultu pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× Jack 6,3 mono. Na druhé, vysílací straně, z výstupu „něčeho“ (asi mixážního pultu) dodáváme signál do vysílače WA 800RB, pokud je analogový, nebo rovnou použijeme variantu vysílače WA 800RA, který jsme zapojili do USB výstupu přehrávacího zařízení.

Restaurace, wellness, hotel – spojení vzdáleného přehrávače do místního ozvučení

Často se stává, že v budově existuje „pevné“ ozvučení s rozhlasovou ústřednou. Objeví se požadavek, do tohoto ozvučení vstoupit novým signálem, ale ovšem v místě, kde není vyvedena žádná signálová kabeláž. Navíc, druhý den to může být z úplně jiného místa.

Bezdrátově to je velice snadné. Jako vysílač volíme WA 800RA, chceme-li hudbu pouštět přímo z počítače nebo notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z výstupu Mp3 přehrávače, DVD nebo jiného mixážního pultu.

Přijímač WA 800RC propojíme pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× RCA Cinch do vstupů AUX L+R na rozhlasové ústředně.. Je-li AUX vstup na rozhlasové ústředně monofonní, připravíme kabel Jack 3,5 stereo / 1× Jack 6,3 mono s uvnitř sloučeným levým a pravým kanálem (Dexon vyrábí na zakázku).

Zasedací místnost nebo konferenční sál – spojení notebooku do místního ozvučení

Ozvučení v konferenční místnosti je vyřešeno. Dokonce pamatovali i na připojení video výstupu z notebooku na projektor. Ale jaksi zapomněli vyvést audio kabel, notebook tak není možné snadno připojit. A když už kabel je k dispozici, i tak to není tak snadné.

Ve většině případů ozvučení začne díky nekvalitnímu napájecímu zdroji notebooku značně brumět. Ano, můžete notebook provozovat na baterii, ale ne na dlouho. Snadným řešením je použít vysílač WA 800RA, který s notebookem spojíme přes USB. Přijímač WA 800RC spojíme jeho audio výstupem s ozvučovací technikou. Problém brumu je ihned vyřešen. A nejen to, notebook je na stole velice variabilní, nepřekážejí žádné kabely, jen malá krabička se nachází hned vedle tohoto počítače.

Zahrádka a terasa – rychlé mobilní ozvučení venku

Pro restauraci anebo jakýkoli jiný podnik, je to nová příležitost. Ve venkovním prostranství musí uspořádat párty. Jak ale reprodukovat hudbu venku, kterou mají vlastně již uvnitř? Vynášet ven receiver, mp3 přehrávač, notebook, zesilovač a reprosoustavy? Jistěže tak složitě ne. Pomocí wifi přenášeče signálu to udělají elegantně.

Cenná elektronika zůstane pěkně v suchu v interiéru, audio signál pošleme ven bezdrátově v digitální kvalitě a venku budou jen aktivní reprosoustavy. Takže žádné složité drátování.

Jako vysílač volíme WA 800RA chceme-li hudbu pouštět přímo z počítače nebo notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z Mp3 přehrávače nebo firemního hifi receiveru.

Pro příjem venku postačí 1 ks přijímače WA 800RC. Výstup z něj je stereofonní, takže použijeme kabel Jack 3,5 stereo / 2× XLR on, který signál rozdvojuje do obou reprosoustav, jedna reprosoustava hraje levý kanál, druhá pravý. Ozvučení venku je hotovo.

Hřiště, sportovní areál – ozvučení mimo zvukovou kabinu

Celou dobu se ozvučení hřiště využívalo stejně. Zvuková kabina, v ní přijímač bezdrátového mikrofonu, nějaký ten přehrávač, zesilovač, jehož výkonový výstup je veden k reproduktorům na tribuně. Až do dnešního dne, kdy si hřiště pronajal někdo jiný a ten potřebuje mít přehrávací zařízení venku na hrací ploše.

Klasicky by to znamenalo přes celou plochu vést minimálně audio kabel do zvukové kabiny. Ale to se nikomu nechce. Výborná to příležitost na instalaci bezdrátového přenosu. Postačí dvě chytré krabičky: Jako vysílač na hrací ploše volíme WA 800RA, chceme-li hudbu pouštět přímo z notebooku, nebo WA 800RB, chceme-li hudbu pouštět např. z výstupu Mp3 přehrávače, DVD nebo jiného mixážního pultu.

Přijímač WA 800RC ve zvukové kabině propojíme pomocí kabelu Jack 3,5 stereo / 2× Jack 6,3 do vstupů stávajícího mixážního pultu. Tak snadno jsme do zvukové kabiny přivedli audio signál a to v digitální kvalitě.
Chcete se o sestavě dozvědět více, upřesnit ji anebo na ni vytvořit nezávaznou cenovou nabídku?

Představení naší firmy

HISTORIE FIRMY
Firma DEXON vznikla v roce 1989 jakožto subjekt zabývající se především výrobou profesionálních a HiFi reproduktorů a reprosoustav. Postupným vývojem jsme se rozšířili o další dílenské provozy (nyní již 3 střediska) k nimž brzy přibyly firemní prodejny v Ostravě, Praze a Karviné, což znamenalo i nárůst počtu zaměstnanců. V roce 1999 jsme zřídili pobočky v Polsku a na Slovensku a počátkem roku 2002 jsme se transformovali na společnost DEXON CZECH s.r.o., přestěhovali se do nově vystavěných prostor v karvinské průmyslové zóně a vybudovali nový systém interních procesů. Během několika dalších let jsme zrekonstruovali další budovy a vybudovali vlastní průmyslovou zónu, za účelem rozšíření svých aktivit. Rosteme, a tak se v blízké době budeme transformovat na akciovou společnost.

SLUŽBY PRO VÁS
Našim hlavním cílem je spokojenost zákazníka. A to nejenom spokojenost s kvalitou služeb, technickým zázemím, ale rovněž se šíři a dostupnosti sortimentu. Proto na skladové ploše 5 000 m máme 90 % položek trvale skladem, jež jsou připraveny k expedici do 24 hodin. Snažíme se Vám vždy vyhovět a proto poskytujeme zdarma technické konzultace. Pracujeme s vyspělým informačním systémem, který je navíc doplněn virtuálním internetovým obchodem s plným komfortem objednávání.

CO VYRÁBÍME
Dexon Czech s.r.o. je výrobcem a prodejcem Hifi, profesionální, plošně a auto ozvučovací techniky, reproduktorů, reprosoustav 5.1, repro pro domácího kina a autohifi, domácí rozhlasy, v systému hudba i řeč. Nabízíme evakuační rozhlas, mixážní pulty, repro stojany, hifi stojany, autorádia, kabely, autodoplňky, reproboxy, reproduktory do auta, auto reproduktory, autoreproduktory, audio, hifi, zesilovače, autohifi, reprosoustavy, 100 V, 100V tlampače, reproduktory, reentrantní reproduktory, domácí kino, domácí rozhlas, reprobedny, podhledové reproduktory, auto, sestava, aaa auto, repráky, reprák, reprobedna, autoreprák, autorepráky, wat, zesík, watt, subwoofer, dvd, sestavy, decibel, 5.1, notebooky, mixážní pulty, subwoofery, autoradia, hudba, reproduktory, reproboxy, repro drivery, repro stojany, zvukovody, kabely. Najdete také u nás reproduktory, reprosoustavy, reprobedny, hifi reproduktory, profesionální reproduktory, podhledové reproduktory, reprobedny a zesilovače pro hifi a domácí kino, tlampače, autosubwoofery, zesilovače, audio sestavy včetně autoreproduktorů a kabelů, autozesilovačů a autohifi.

CO OZVUČUJEME
Řešíme ozvučení interiérů, hifi, domácí kino, autohifi, 100V rozvody, reentrantní reproduktory, 100V reproduktory, reprosoustavy 100 V zesilovače, pro hudbu i řeč. K tomu slouží osvětlovací a ozvučovací technika, mikrofony, zesilovače, kabely, reprosoustavy, reproboxy, reprobedny, včetně špičkových profesionálních reproduktorů a subwooferů.

KVALITA VÝROBKŮ A SLUŽEB
Všechny výrobky procházejí několikanásobnou kontrolou, než jsou expedovány. Výrobní střediska jsou vybavena testovacím a měřícím systémem Liberty Audiosuite, kterým provádíme průběžné testování výrobních parametrů. Držíme krok s dobou a proto neustále vyvíjíme nové výrobky. Návrhy a simulace jsou tvořeny výhradně na počítači a následně je navržený produkt fyzicky vyroben. Někdy je však cesta k žádanému cíli příliš komplikovaná, a tak se stává, že vyrobíme i několik prototypů, než spustíme sériovou výrobu. Tím se náš sortiment stává propracovanějším a více konkurence schopným.

OZVUČÍME COKOLIV
Zajistíme ozvučení pro bary, školy, úřady, budovy, hřiště, auta, domácí prostory, supermarkety, obchody, výrobní prostory, obce atd. Nabízíme 100V, 100 V, 5.1, profesionální reproduktory, accesories, audio, auto, auto reproduktory, autodoplňky, autohifi, evakuace, mixážní pulty, autoradia, autoreprák, autorepráky, autoreproduktory, basáky, bezdrátové mikrofony, hifi stojany, bezdrátový mikrofon, tlampače, decibel, dexon, diskuzní, diskuzní systémy, domácí kino, domácí rozhlas, dvd, elektro, reentrantní reproduktory, enclosures, evakuace, repro stojany, evakuační, evakuační rozhlas, repro, hifi, evakuace, subwoofery, kabely, pultíkové mikrofony, reentrantní reproduktory, regulátor hlasitosti, hifi reproduktory, regulátory hlasitosti, reprák, repráky, repro, repro stojany, reprobedna, reprobedny, reproduktor, reproduktorové stojany, reproduktory, reproduktory 5.1, subwoofery, reproduktory do auta, reproduktory pro domácí kino, mixážní pulty, reprosoustava, reprosoustavy, subwoofery, hifi reproduktory, rodinné domy, rodinný dům, rozhlasová ústředna, rozhlasové ústředny,

PRODUKUJEME
Řečnické systémy, řečnický, sestava, sestavy, speakers, stojan, stojany, subwoofer, subwoofery, technika, tlampače, ústředna, ústředny, výhybky, wat, woofery, závěsné reproduktory, zesilovače, zvukový, zvukový systém, evakuační rozhlas, repro, autorádia, hifi reproduktory, hifi stojany, hlasitost, hudba, kabel, kabely, konektor, konektory, konstrukční materiál, malá evakuace, malé evakuace, podhledové reproduktory, mikrofon, mikrofony, mixážní pult, mixážní pulty, notebooky, nouzový, nouzový systém, nouzový zvukový systém, ozvučení, ozvučovací technika, philips, repro, podhledové reproduktory, podhledový, požární, tlampače, požární rozhlas, profesionální reproduktory, přepážkové mikrofony, přepážkový mikrofon, autodoplňky, hifi reproduktory, reproduktory do auta, auto reproduktory, autoreproduktory, audio, hifi, 5.1, autohifi, reprosoustavy, 100 V, 100V, reproduktory, kabely, zesilovače, subwoofery, domácí kino, reprobedny, auto, repráky, reprák, reprobedna, autoreprák, autorepráky, decibel, sestava, wat, zesík, watt, subwoofer, dvd, sestavy, notebooky, autoradia, hudba, reproduktory, reproboxy, drivery, tweetery, pieza, zvukovody, kabely.

Obchodní podmínky
Obsah košíku Počet výr.: 0 Celkem Kč: 0,00
Rychlý kontakt Tel.: 596 321 160 objednavky@dexon.cz podpora@dexon.cz

LED svítidla

Přečtěte si

Ozvučení pro přepážky a okénka I

Ozvučení přepážek a okének můžeme dělat simplexně nebo duplexně…

Další články »
Vybíráme z novinek NOVINKA

12 965 | Reproduktorový kabel pro 100V rozvody 2 x 1,5 mm2

speciální kabel pro 100V rozvody, 2×1,5 mm², CCA měď, kroucené žíly – lanka, nízká kapacita

14,00 Kč s DPH
Vybíráme ze slev SLEVA 35%

12 009 | Roh prolisovaný dvoustranný #1

55×80 mm, 2 strany

18,00 Kč s DPH

Jaká informace vám na této stránce chybí?
Ukažte, jak používáte naše výrobky, a získejte dárek!

U nás můžete zaplatit jednoduše vaši internet bankou nebo kartou.

PayU


DEXON CZECH s.r.o., Na Novém poli 381/5, 733 01 Karviná-Staré Město, tel.: 596 321 160, www.dexon.cz
IČ: 25899783, DIČ (VAT ID): CZ25899783, Bankovní spojení: ČS 3346881339/0800
© DEXON CZECH s.r.o., 2009, technicky zpracoval Ing. Kamil Toman
Další reprodukce bez souhlasu vydavatele není dovolena. Všechna práva vyhrazena.
Datum poslední aktualizace 21. 9. 2018

referencenávody k použitírecenzekonstrukcecertifikátydotazy – poradnaškoleníkontakty
HEUREKACENY ZBOŽÍBEYMAKAPELA TANGOHOTEL KAKTUSKLUB TANGOHW SERVER
TOPlist